Öğretim Elemanları Derneği

Gönderen Konu: Yardımcı Doçentlik Atamasına itiraz  (Okunma sayısı 5201 defa)

Çevrimdışı MLKMLK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yardımcı Doçentlik Atamasına itiraz
« : 09 Mayıs 2017, 10:03:42 »
Ben bir devlet üniversitesinin Eczacılık bölümünde açılan kadroya gerekli şartları sağladığım için başvurdum. Ayrıca bu süreçte bu kadro üniversitesinin kendi kadrosunda zaten çalışmakta olan bir araştırma görevlisi için açıldığını da öğrendim . Fakat şöyle bir durum var; ben birlikte başvurduğum adayın yayınlarını inceledim ve elime sadece bir adet ulusal bir dergide yayınlanmış makale geçti. Benim ise 6 adet SCI-E'da yayımlanan makalem, bir adet ulusal makale ve 3 adet bildirim bulunmakta(bu da diğer adaydan puanlama olarak çok daha fazla yetkin olduğumu göstermekte). Devam eden süreçte yapılan dil sınavında da başarılı oldum. Sonra yönergeye göre belirlenen 3 jüri üyesine dosyalarımız gönderildi. Her iki aday için de olumlu rapor yazdılar. Fakat Dekanlıkta yapılan toplantıda benim kadroya uygun olmadığım kanaatine varmışlar.  İster istemez insanın aklına neden jürilere dosyaların gönderildiği sorusu geliyor. Rektörün önüne giden dosyalar arasında benim dosyam olmayacağı için adaletli bir atamanın önüne geçmiş olacaklar. Şimdi ben bu karara itiraz etmek için dekanlığa bir itiraz dilekçesi verip verilen cevaba göre de mahkemeye gitmeyi düşünüyorum. Böyle bir konuda sıkıntı yaşayanlar varsa, bu süreçte karşılaşılabilecek durumlar hakkında bana yol gösterebilir misiniz?

Çevrimdışı yumito

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yardımcı Doçentlik Atamasına itiraz
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2018, 14:03:55 »
sonuç nedir hocam.muhatap dekanlık mıdır rektörlük müdür bu durumda kime nasıl bir dilekçe yazdınız ve nasıl bir cevap aldınız?

Paylaş facebook Paylaş twitter

Yardımcı Doçentlik Atamasına itiraz Konusuna Ait Benzer Konular

Yardımcı doçentlik usulsuz atama, işlemin iptali ve yeni talep ekleme
Değerli Akademisyenler;Bir üniversitede açılan yardımcı doçentlik kadrosuna başvurdum. Başvurum sonucunda juri raporlarının bili... Devamı...

Gösterim: 6744 - Yanıt: 2 - Başlatan:hakkınıarayanakademisyen
TÜSEB’e itiraz var
Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı ve Bakanlar Kurulu tarafından TBMM’ye sunulan YÖK yasa tasarısı tartışılmaya devam ederken, bir... Devamı...

Gösterim: 2259 - Yanıt: 1 - Başlatan:Atahan
Yardımcı doçentlik ilanına iptal kararı
Çanakkale İdare Mahkemesi, üniversitenin yardımcı doçentlik ilanını iptal etti.Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Eğitim Bilim... Devamı...

Gösterim: 2920 - Yanıt: 0 - Başlatan:Atahan
Doçentlik ünvanını alıpta doçentlik kadrosunu alamayan araştırma görevlisi
Merhabalar. Biliyorsunuz özellikle fen bilimlerinde son yıllarda ortaya çıkan öğrenci alamama sıkıntılarından dolayı bir çok üni... Devamı...

Gösterim: 11635 - Yanıt: 6 - Başlatan:bkmtkm
Yardımcı doçentlik ataması
Merhabalar...Atanacağım üniversiteye çalışmakta olduğum üniversiteden muvafakatim olumlu gitmesine rağmen gideceğim üniversiteni... Devamı...

Gösterim: 2266 - Yanıt: 2 - Başlatan:fatih kaya