Öğretim Elemanları Derneği

Gönderen Konu: Mobbing var ancak elimden gelebilecek hiçbir şey yok  (Okunma sayısı 769 defa)

Çevrimdışı cerzil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Myo da çalışan bir personelim, yönetim tarafından açık şekilde mobbing uygulanıyor, hakaretler(küfre varan hakaretler), aşağılamalar(siz zaten neyden anlarsınız, kaç paralık iş yapıyorsunuz), tehditler(şunu yapmazsanız görev yenilemeni yapmam) whatsapp mesajlarıyla sabit. Tüm okul personeli de buna şahit, ancak elden gelecek hiçbir şey yok. Çünkü gelecek sene yenilemem var, görev süresi yenilemem olduğu sürece parmağımı bile kıpırdatamam, diyelim ki yönetici gitti gelecek olan onun arkadaşı olacak ve görev yenilemem yapılmayacak, işimden olmamak için katlanmak zorundayım, zorundayız, yapabileceğim tek şey beddua edip, işime devam etmek. Şimdi yeni trend çıktı, süre uzatımları kısa yapılıp yeni bir korku sistemi uygulanıyor ki sesin çıkmasın, boşuna kuruntu yapıyorlar, zaten ses çıkaramıyoruz.

Çevrimdışı mkosecavus

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ÖGESEN Hukuk Danışmanlığı
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2018, 14:08:25 »
Hocam,

Sendika Yönetim Kurulu kararı uyarınca, Sendika merkez yönetim kurulu üyelerinin ve tüm ülke genelindeki sendika üyelerinin, idare ile ilgili doğacak ihtilaflarında, üyelerin ortak hak ve menfaatlerinin izlenmesinde veya hukukî yardım gerekliliğinin ortaya çıkması durumunda her düzeyde ve derecedeki yönetim ve yargı organları önünde temsil etmek, Sendikamızın hizmet koluna giren ve müvekkil dernek üyelerinin menfaatlerini ihlal eden idarî düzenlemelerin Anayasa, kanunlar ve mevzuata aykırı olan kısımlarının iptali için yargı yoluna başvurmak, sendika ve üyeleri aleyhine açılmış ve açılacak davalarda taraf olmak veya müdahil olmak,hukuki konularda mütalaa vermek, müvekkil sendika şubelerinden, temsilcilerinden ve üyelerinden gelen hukuki sorunlarla ilgili görüş bildirmek ve sözlü/yazılı hukuki yardımda bulunmak, bu hususlarda danışmalık hizmetini vermek ve yukarıda sayılan işlerin kapsamına dahil olan icra takiplerinin ÖGESEN Hukuk Danışmanlığı tarafından yürütüleceği hususunu üyelerimize önemle duyurulur.

ÖGESEN, zaman içerisinde ülkemizde hak ettiği yeri kaybeden akademisyenliğin yeniden gerekli değeri kazanması, öğretim elemanlarının özlük haklarının korunması ve iyileştirilmesi, mobbing ile mücadeleye destek olunması amacıyla kurulmuştur. ÖGESEN, bu kazanımları elde edebilmek için bütün kanuni ve hukuki haklarını sonuna kadar kullanarak başta üyeleri olmak üzere tüm öğretim elemanlarına destek olmayı ilke edinir.

Bizimle birlikte yürümenizi istiyoruz. Siz olmazsanız her zaman bir eksiğiz.

ÖGESEN ‘ e üye olmak için “http://www.ogesen.org/OGESEN-Form.doc”  formu doldurarak Islak İmzalı  3 adet kopyasını

GMK BULVARI NO:39/23 KIZILAY – ANKARA
Formunuzu Aras Kargo ile “ÖĞRETİM ELEMANLARI SENDİKASI” koduyla ücretsiz yollayabilirsiniz.
Murat KÖSEÇAVUŞ
ÖGESEN Genel Başkan Yardımcısı

Öğretim Elemanları Sendikası ÖGESEN

www.ogesen.orgwww.ogeder.org

Twitter: @ogesendika ; @ogedernek ; @muratkosecavus
E-posta: bilgi@ogesen.org
Facebook: https://www.facebook.com/ogretimelemanlarisendikasi ; www.facebook.com/ogedernek

Paylaş facebook Paylaş twitter

Mobbing var ancak elimden gelebilecek hiçbir şey yok Konusuna Ait Benzer Konular

Sağlık Sektörü Mobbing Şikayetinde Önde, Akademik Mobbing 2. Sırada!
Sağlık Sektörü Mobbing Şikayetinde Önde, Akademik Mobbing 2. Sırada!Mobbing ile Mücadele Derneği 42 bin mobbing şikayeti aldıkla... Devamı...

Gösterim: 1977 - Yanıt: 0 - Başlatan:_EMİR_
Üniversitenin Mobbing Ofisi'nde Mobbing...!!
Türkiye'nin mobbingle mücadele etmek için ofis açan tek üniversitesi olan Gazi Üniversitesi'nde çalışanlar mobbingden şikayetçi.... Devamı...

Gösterim: 2195 - Yanıt: 1 - Başlatan:Atahan
'Gecekondu Üniversiteler' eleştirisi doğru, ancak kabahat kimin?
Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi Socar’ın Türkiye CEO'su Kenan Yavuz’un 8 Temmuz 2015 tarihli Hurriyet.com.tr’ de YÖK'e yönelik ... Devamı...

Gösterim: 1325 - Yanıt: 0 - Başlatan:ermanka26
Dişiler Erkeklerden Ortalamada Daha Zeki; Ancak Toplumsal Baskı Geriletiyor
Aslında cinsiyetlerin zekasını birbiriyle karşılaştırmak ilk etapta kulağa çok doğru gelmeyebilir. Çünkü IQ testleri sadece tek ... Devamı...

Gösterim: 1182 - Yanıt: 0 - Başlatan:sonmezderya
Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde ABD yine zirvede ancak…
Eylül ayı başında yayınlanan QS World Universities listesinin ilk sırasında yer alan Massachusetts Institute of Technology, THE ... Devamı...

Gösterim: 1264 - Yanıt: 0 - Başlatan:sonmezderya